Apie mus

trans-autonomija-vertybės

Trans Autonomija – trans žmonių teisių ir savitarpio pagalbos asociacija, įsikūrusi 2021 metų pabaigoje. Idėja įkurti organizaciją kilo kartu organizuojant įvairius LGBTQ+ bendruomenės renginius – Vilnius Pride 2020, Kaunas Pride 2021, Demonstruokimės, trans žmonių atminimo dienos minėjimus ir kt. Jaučiame poreikį burti trans žmonių ir juos palaikančių bendruomenę, šviesti visuomenę ir būti girdimi savo pačių teisių klausimais.

Mūsų veiklos

Trans Autonomija medijoje

Mūsų principai:

🔹 Savęs apibrėžtis – turime teisę pačios/tys apibrėžti savo tapatybes ir laisvai priimti sprendimus, susijusius su mūsų gyvenimu. Kiekviena/s esame patikimiausia/s savo patirties liudininkas/ė ir niekas kitas – nei psichiatrė, nei Seimo narys, nei tėvas, nei kunigas, nei Prezidentas – negali už mus nuspręsti kas esame ar kas mums geriau.

🔹 Kūno autonomija – trans žmonių kūnai nėra valstybės nuosavybė. Mūsų kūnai priklauso mums, ir sprendimus susijusius su savo kūnais galime priimti pačios/tys. Dažnai esame priversti/os išmanyti daugiau apie trans žmonių sveikatos priežiūrą nei ją turintys teikti gydytojai/os. Medicininės tranzicijos paslaugos ir procedūros turi būti visoms/iems prieinamos, laisvai pasirenkamos ir paremtos informuoto sutikimo modeliu.

🔹 Orumas – neturime maldauti savo teisių ar įrodinėti, kad nusipelnome teisės egzistuoti. Mes nemaldaujame, mes reikalaujame to, kas mums priklauso. Reikalaujame teisės visiems/oms pasirinkti norimą vardą ir greitos, skaidrios, prieinamos lytinės tapatybės pripažinimo procedūros, grįstos asmens apsisprendimo principu, visoms/iems – trans moterims, trans vyrams, nebinarinių tapatybių žmonėms. O ilgainiui – ir galimybės nenurodyti lyties asmens dokumentuose.

🔹 Solidarumas – organizuojamės ne tik tam, kad pagerintume savo asmeninę situaciją. Savo veiklose akcentuojame solidarumą ne tik LGBTQ+ bendruomenėse, bet ir su kitais judėjimais už žmogaus teises. Tol, kol labiausiai šios sistemos marginalizuoti žmonės kenčia, negalime sakyti, kad pasiekėme kažkokį progresą. Turime veikti dėl geresnės ateities ir geresnio gyvenimo visiems.

🔹 Depatologizacija – mūsų tapatybės nėra patologija.